english
strona główna
Przedstawicielstwo GreCon
Systemy wykrywania i gaszenia iskier
Systemy pomiarowe dla produkcji płyt drewnopochodnych

Skontaktuj się z nami:

E-mail: info@consultant.com.pl
Telefon: (32) 331-16-14
Fax: (32) 330-53-39

Linki:

ABC 7: Nadzór cyklonów

Wszędzie tam gdzie cyklony używane są do separowania materiału, może dojść do odkładania się materiału i w skutku do blokowania przepływu materiału przed śluzą celkową. Prowadzi to do gwałtownego wypływu materiału i pyłu na stronie czystego powietrza. Skutkiem tego są przerwy produkcyjne i zanieczyszczenie środowiska.

Urządzenie do nadzoru cyklonów typu ABC 7 firmy GreCon kontroluje w krytycznych obszarach prawidłowość przepływu materiału. Dochodzi do zgęszczenia materiału to jest to automatycznie sygnalizowane. Wentylatory przesyłowe zostają wyłączone.
Dla nadzoru przepływu materiału zabudowane są w ścianach cyklonu nadajniki i odbiorniki promieniowania podczerwonego.

Inaczej jak przy konwencjonalnych fotokomórkach sygnał IR przenika strumień przesyłanego materiału i jest przejmowany przez odbiornik. Następuje zgęszczenie strumienia to sygnał ten zostaje przerwany.  Jeżeli odbiornik nie odbiera sygnału to sygnalizuje to obsłudze i automatycznie wyłącza proces transportu materiału do cyklonu.

Celem uniknięcia alarmów obsługi i wyłączeń z powodu krótkotrwałych zgęszczeń strumienia materiału, urządzenie posiada zintegrowany próg alarmowy. Przy jego pomocy można zadac czasu reakcji urządzenia na zakłócenie.

© 2019 Consultant Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone :: Realizacja: r-h.pl